Ders Notu Satarak Para Kazanma

Ders Notu Satarak Para Kazanmak isteyenler bu yazımızı mutlaka okumalıdır. Dünyanın git gide daha dijital bir yer olmasından nasibini eğitim dünyası da alıyor. Artık eğitim içerikleri videolar şeklinde neredeyse tüm mecralarda yayınlanabiliyor. Günümüzde yeni bir yöntemle sadece eğitim videoları değil ders notları ve sunumları da mecralarda yayınlanmaya başladı.

Eğer tuttuğunuz notların ve sunumlarınızın konuyu incelikle ele aldığına ve açıklayıcı olduğuna inanıyorsanız onları paylaşarak ek gelir imkânı yaratabilirsiniz. Bu makalemizde sunumlarınızı ve ders notlarınızı hangi sitelere nasıl satabileceğinizden ve para kazanabileceğinizden bahsettik.

Ders Notu Satarak Para Kazanma

1- İnternet ile Ders Notu Satarak Para Kazanma

Ders notlarınızın iyi yazıldığından ve konuyu tüm noktalarıyla ele aldığından eminseniz bunu ders notu satan sitelerde paylaşabilir ve notlarınızı satarak para kazanabilirsiniz. Aynı mantıkla sunumlarınızı da bu tarz sitelere yükleyebilirsiniz. Kulağa ne kadar hoş bir yöntem olarak gelse de burada da dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var.

  • Öncelikle ders notlarınız iyi okunabilir olmalı, iyi okunmayan notlar daha sonra alıcılarınızla problem yaşamanıza sebep olur.
  • Diğer bir nokta ise yazılarınızı pdf formatında yüklemek.
  • Sadece fotoğraf olarak yüklediğiniz yazılar fotokopi aşamasında sıkıntılar çıkarır, bundan dolayı yazılarınızı mutlaka pdf formatında yüklemeniz gerekir.
  • Bu sorunu telefonunuza ya da bilgisayarınıza indireceğiniz basit bir dönüştürücü uygulamayla çözebilirsiniz.
  • Diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise tanıtım yapmak. Not satan sitelerde aynı konuya dair birçok farklı kişi tarafından yazılmış notlar ve sunumlar bulunur.

Ders Notu Satarak Para Kazanmak istiyorsanız sadece bu yollar ile kalmamalısınız. Telegram gibi araçları da kullanmanızı öneririz. Son dönemlerde oldukça popüler olmuş bir durumda.

Bundan dolayı yakın çevrenize notlarınızı ve sunumlarınızı sattığınızı söylemeniz para kazanmanız açısından önemlidir. Son nokta olarak da satacağınız siteyi iyi belirlemeyi ve güvenlik ilkesinden emin olmayı unutmayın.

2- Elden Not Satmak

Eğer internet dünyasından hoşlanmıyorsanız ya da harcayacak bol vaktiniz yoksa not satma işlemini yüz yüze de gerçekleştirebilirsiniz. Burada tek sıkıntı ulaşabileceğiniz kişi sayısının internet ortamına oranla daha az olmasıdır.

Bu teknikte not sattığınızı arkadaşlarınız vasıtasıyla ortamlara bildirebilir ve isteyen kişilere notlarınızı satabilirsiniz. Kişiler notlarınızı ilk elden göreceği için tuttuğunuz notların çok iyi hazırlanmış olması gerekir. Ayrıca kırtasiyelerle anlaşarak notlarınızı ve sunumlarınızı onlara satabilir böyle de para kazanabilirsiniz.

Ders Notu Satarak Para Kazanma türüne benzer içerikler ve 50 maddelik internetten para kazanma yolları makalemizi incelemenizi öneririz. Bize destek olmak için bu yazıyı paylaşabilir, Sosyal Medya Hesaplarımızı takip edebilirsiniz. 
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
[wpsr_follow_icons facebook=”https://facebook.com/internetparan” twitter=”https://twitter.com/netparan” instagram=”https://instagram.com/netparan” telegram=”https://t.me/netparan” bg_color=”orange” shape=”circle”]

Yorum yapın