Ev Hanımları İçin Para Biriktirme Yolları

Ev hanımları için para kazanmak para biriktirmek kadar zor bir iştir. Ev hanımları için para biriktirme yolları ile sizde paranızı biriktirebilirsiniz. Ayrıca sayfamızda bulunan diğer içerikler sayesinde ev hanımları için para kazanma yollarına erişebilirsiniz.

Günümüzde maddi yönden en çok sıkıntı çeken kesimler, öğrenciler, emekliler, engelliler ve ev hanımlarıdır. Zira bu kesim, toplumun en az gelir elde eden kesimini oluşturmaktadır. Toplumun bu kesimleri daha rahat ve konforlu bir hayat sürebilmesi için para biriktirmeli ve bu para ile yatırım yapmaları gerekmektedir. Tabi ki ev hanımlarının çalışma nedeni bir tek bu değil. Buna ek olarak, bir şeyler satın alırken fazla güçlük çekmemeleri gerekmektedir, kendine bir şey satın alırken güçlük çekmek istemeyen ev hanımları çalışmak ve tabi ki kenara para koymak zorundadır.

Ev hanımları için para biriktirme yolları

Kendinize Ödeme Yapın

Ev hanımları için para biriktirme yollarının başında bu önemli bir faktördür. Bir ev hanımı olarak son derece düşük bir gelirle idare etmek zorunda olduğunuzu biliyoruz, fakat bu durum kalıcı olmayacak. Para biriktirmenin en iyi yolu, onu harcarken biriktirmektir, çünkü para biriktirmek için baştan para ayırmak çok zor bir eylem olabilir.

  • Alışverişe giderken, harcadığınız tutarın yüzde 20’sini biriktirmeyi deneyin
  • Örneğin alışveriş tutarı 80 TL ise, siz alışverişi 96 TL’ye yapmış gibi düşünün ve 16 TL’yi kumbaranıza atın.
  • Tabi ki TL biriktirmeyin, kumbaranızda biriken parayı harcadığınız paradan öğrenebilirsiniz.
  • Örneğin 1000 TL harcadıysanız kumbaranızda 200 TL birikmiş demektir
  • Bu 200 TL’yi, kumbaradan çıkarıp dövize çevirebilirsiniz. (Yatırım tavsiyesi değil)

Daha Çok Para Kazanmaya Çalışın

Hızlı bir şekilde para biriktirmenin en iyi yolu, daha fazla para kazanmaktır. Zira bu, zahmetsiz ve hızlı para biriktirmenin önemli yollarından biri olarak bilinmektedir. Hafta sonları bir ya da iki gün ek bir işe giderek fazladan 100-150 TL biriktirebilir ve bu parayı ileride bir şeyler almak için ya da biriktirmek için kullanabilirsiniz, bu sayede ciddi anlamda bir sermaye birikimi sağlayabilirsiniz. Bunun için ev hanımları için para kazanma yolları adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ev hanımları için para biriktirme yolları

Hedef Koyun, Ufak Başlayın Büyük Tamamlayın

Ev hanımları için para biriktirme yollarının en iyisi hedef koymaktır. Bazıları için kumbaraya 10 TL atmak epey zor bir eylem olabilir. Fakat işe buradan başlamak zorunda değilsiniz, ilk başta günde 1 TL biriktirmeye ve bunu her ay 1 TL artıracak şekilde devam ettirmeye çalışın. Bu şekilde ilk ay 30 TL, ikinci ay 60 TL, üçüncü ay 90 TL şeklinde artarak giden bir birikiminiz olur.

Eğer bu birikimi ısrarla yapmaya devam ederseniz, yıl sonunda 2340 TL biriktirmiş olacaksınız. Eğer bir yıl içinde daha çok biriktirmeniz gerekirse yine günde 1 TL’den başlayıp her ay günlük birikimin 2 veya 3 lira artacağı şeklinde birikime devam edebilir ve 10 bin TL’den fazla para biriktirebilirsiniz.

Ev hanımları için para biriktirme yolları

Faizi Kullanın

Bileşik faiz, dünyanın en iyi 8.harikasıdır demiş Albert Einstein. Bu nedenle ev hanımları için para biriktirme yollarından güzel bir yoldur faiz. Bileşik faiz, paranıza ödenen faizin de faizini alabileceğiniz ve bu sayede birikimlerinizin yıllar içinde hızlıca büyüyebileceği bir sistemdir. Faizi kullanmak için her ay paranızın bir miktarını faize yatırmanız gerekecektir.

Diyelim ki bin liralık bir birikiminiz var. Bu birikimi faize koyduğunuz takdirde, ayda 15 TL civarında bir ek faiz geliri elde edeceksiniz, bunu asla küçümsemeyin, çünkü bir yılda size ekstra olarak ödenecek faiz geliri tam 180 TL olacaktır. Yani sadece 1000 TL’nizi faizde değerlendirdiğiniz takdirde yılda 180 TL kazanacaksınız. Daha büyük tutarda birikimlere ulaştığınızda ne kadar çok kazanabileceğinizi düşünün bir de.

Yorum yapın