İnternet Sitesinden Para Kazanmak

Daha önce internet sitesinden para kazanmak adlı yazımızın geleceğini 50 başlıkta anlatmış olduğumuz internetten para kazanma yöntemlerinde açıklamıştık. Şimdi sizlerle birlikte nasıl sıfırdan basitçe bir web sitesi kurarak ve web sitesinden para kazanmaya nasıl başlayacağınızı detaylı olarak anlatacağız. Bu başlık bu konuda hiç deneyimi ve bilgisi olmayanlar, aşina olup bilgilerini tazelemek isteyenler için uygundur.

İnternet Sitesinden Para Kazanmak

İnternet Sitesinden Para Kazanmak İçin İlk Adım

İlk adım olarak her şeyde olduğu gibi plan yapmak yolacaktır. Bir web sitesini kurmak ücretli ücretsiz 5 dakikayı geçmez ama önemli olan bu kurulan yapı içinde neler yapacağınız olacaktır. Tasarım, SEO, İçerik, Güvenlik , Hız gibi vb. önemli detaylar vardır. Web sitesinden para kazanmak istiyorsanız bu temelleri göz önünde bulundurmalısınız.

Bizim amacımız ilk olarak blog sayfası olsun. Yola çıkan herkes bununla başlamıştır. Sizlere daha sonra e-ticaret için web sitesi kurmayı, blog sayfanızdan nasıl satışlar da yapabileceğinizi anlatacağız. Şimdilik basit bir blog kurulumu ve adsense ya da farklı araçlar ile alacağımız reklam gelirleri üstünden anlatım sağlayacağız. Hazırsanız başlayalım:

 • İlk olarak blog sayfamızın ne üzerine olacağını belirleyelim ve not alalım. Bu alanı seçmek size kalmıştır. Fakat bizim önerimiz niş blog dediğimiz daha dar alanlarda hizmet verebileceğiniz sayfalar olacaktır.
 • Bu konuda google trend aramalar size yol gösterici olacaktır. Kendinizden yola çıkmayı deneyin “ siz en çok ne arıyorsunuz ” buna dayalı olarak ilk sayfanızı oluşturmanız ilgi alanınızın da bu olduğunu gösterecektir.
 • İkinci adım olarak içeriklerinizi oluşturma evresi olarak hangi sırayla ne kadar arayla yazı ekleyeceğiniz olsun. Önerimiz bir web sayfasında en az 10 içerik olmalıdır yayına uygun olması açısından.
 • Daha sonra belirlediğiniz konu üzerine kelime araştırması yapınız. Örneğin bir sağlık sitesi kuruyorsanız bu alanda ne gibi alt alanlar, rakipler mevcut araştırma yapınız. MOZ, Semrush gibi araçlar ve yine Google ADS size yardımcı olacaktır.
 • Alan adınızı belirleyin. Kurmak istediğiniz blog ile uyumlu bir alan adı sizi 1-0 öne geçirecektir. Lakin illa bunu yapmak zorunda değilsiniz. Kendi isminizi bile kullanabilirsiniz.
 • Eğer blogspot gibi ücretsiz bir araç kullanacaksanız ilk etapta alan adı süreci ile pek uğraşmanıza gerek yoktur. Daha sonra kendinize uygun bir alan adı belirleyebilirsiniz. Ayrıca blogspot ücretsiz bir blog aracı olduğu için hosting seçmenize gerek yoktur. Ama bizim önerimiz bir hosting firmasından wordpress hosting almanız olacaktır.
 • Hosting seçimi yapın, burası en önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Direkt olarak yüksek ücretler veren bir hosting firmasına yönelmenize gerek yoktur. Düşük olarak başlayıp ihtiyacınıza göre paket genişletme yapabilirsiniz.
 • Firma araştırmanızı oldukça iyi yapmanızı öneririm. Artı ve eksilerini belirlemelisiniz. Firma hakkında olumlu – olumsuz yorumları mutlaka okuyun ama çok takılmayın.
 • Tüm bu yaptıklarınızı not defterinize ya da excel’e kayıt edin.

Web sitesi kurmak için ilk adım olarak yapılabilecek olanları işledik. Şimdi hazırsanız ikinci adıma geçelim. Daha sonra İnternet sitesinden para kazanmaya başlayacağız.

İnternet Sitesinden Para Kazanmak

İnternet Sitesinden Para Kazanmak için İkinci Adım

İlk adımda anlattığımız işlemleri hazırladığımızı varsayalım. Planımız hazır, hosting firmamız belli. Bütçe hazırlığı yapılmış. tahmini 150tl civarı tutacaktır ilk etapta. Alan adı + Hosting şeklinde. Ama bizim önerdiğimiz firma ile bu maliyeti 100TL düşürebilirsiniz. FibuHosting reklam bütçelerini müşterileri için ayırıp fiyatlarını en dibe çekmiş durumda şu an buradan inceleyebilirsiniz.

 • FibuHosting’e giriş yapıp hesabımızı oluşturduktan sonra size uygun olan hosting paketini seçerek belirleyeceğiniz alan adını da sepete atıktan sonra ödemeyi yaptıktan 1 dakika sonra hesabınız aktif olacaktır. (Bazı alan adı onay durumları, SSL onayları gecikme olabilir bu gayet normaldir merak etmeyin.)
 • Burada hesap yönetimine geldikten sonra hosting paketiniz için size özel oluşturulan cPanel’e giriş yaparak tek yapmanız gereken wordpress scriptini kurmak olacaktır. ( Farklı seçeneklerde mevcuttur. )
 • Ve artık web sayfanız hazır. Şimdi ise sizin için hızlı bir tema seçimi olacaktır. İnternet sitesinden para kazanmak için hızlı ve adsense uyumlu bir tema kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Google buna oldukça fazla önem vermektedir.
 • Bu noktada ilk olarak ücretsiz olan temalar ön plana çıkmaktadır. Hızlı ücretsiz temaları buradan inceleyebilirsiniz. Çok küçük bütçeler ile sizlere ücretli tema lisansı da sağlamaktan memnuniyet duyarız. İletişim kanalından iletişim kurabilirsiniz.
 • Temanızın kurulumu ve ayarlamalarını yaptıktan sonra artık içerik girişine hazırsınız demektir. Özgürce içeriklerinizi girebilirsiniz.
 • Bu noktadan sonra dikkat etmeniz gereken içeriklerinizi özgün olarak kendiniz hazırlamalı ya da hazırlanmış içerikleri satın almak olacaktır. Araştırma yaparak hazırlayacağınız benzersiz içerikler web sitenize oldukça hit getirecektir.
*Tüm her şey bunlarla sınırlı değildir. Basit bir anlatım ve ayarlama yoludur. Detaylı bir hızlandırma, SEO gibi hizmetler eğitimler için bize ulaşabilirsiniz. Belirli sınırda Ücretsiz destek vereceğiz. Ayrıca FibuHosting'ten host alan ilk 20 kişi için premium tema hediyemizdir. Premium Tema sayesinden web sitesinden para kazanmak çok daha kolay olacaktır. 
İnternet Sitesinden Para Kazanmak

Web Sitesinden Para Kazanmak için Üçüncü Adım

Bu adımın önemi olarak internet sitesinden para kazanmayı hemen olacak, getirecek, kazandıracak olarak hedeflememek. Diyeceksiniz bu nedir? Amacımız bu değil mi? Evet amacımız bu ama ilk amacımız hemen para kazanmak olursa daha yolun başında tökezlemiş oluruz. Bu adımları sırayla doğru olarak uygularsanız elde edeceğiniz pasif gelir sizleri oldukça tatmin edecektir.

 • Web sitenizi kurup her şeyi hazırladıktan sonra içerik girişlerinizi günde bir kez ya da iki günde bir kez. Sizin alanınıza göre haftalık – aylık olarak da olabilir. Bu şekilde yapmak.
 • Tüm içerikleriniz en az 20 adet özgün olduktan sonra sayfanıza iletişim, hakkımızda, gizlilik politikası gibi ibareleri eklemek olacaktır. Bunlar oldukça basittir.
 • Daha sonra yerleşimleriniz adsense uygun bir biçimde hazırlandıysa. Adsense onay politikalarını buradan okuyabilirsiniz.
 • Gerekli işlemleri yaptıktan sonra sitenizi adsense onayına göndermek olacaktır. Hepsi bu kadar. Eğer tüm her şeyiniz hazır ise genelde en geç 1 hafta içinde cevap gelecektir. Bazı durumlarda bu uzayabilir – kısalabilir.

Onay süreci sonrası web sitenizin görüntülenme ve reklamlara tıklanma oranlarına göre gelirler elde edeceksiniz. İnternet sitesinden para kazanmak konunuza göre değişecektir.

Tüm bu hizmetleri oturduğunuz yerden yapmamızı isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size özel olarak analiz yapılacak olup piyasadaki en uygun teklifler sunulacaktır. Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, bu yazımızı paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz. 

İnternet Sitesinden Para Kazanmak için Tahmini Maliyetler

Hizmet AdıHizmet Bedeli
Premium Tema20TL/Süresiz
Alan Adı .com90TL/Yıllık
Hosting Paketi2,49₺ /Aylık
Ücretsiz Blog İçinBlogger/blogspot
Tahmini bu ücretler ile ilk web sayfanızı oluşturabilirsiniz. Premium tema zorunlu değildir. Avantajdır.
*Web site anahtar teslim kurulum ücreti için iletişim kanalından ya da sosyal medya hesaplarımızdan bilgi alabilirsiniz. 

[wpsr_follow_icons facebook=”https://facebook.com/internetparan” twitter=”https://twitter.com/netparan” instagram=”https://instagram.com/netparan” telegram=”https://t.me/netparan” bg_color=”orange” shape=”circle”]

Yorum yapın