İnternetten Para Kazanma Yolları *2022* Güncel Yöntemler

İnternetten para kazanma yollarını 2021 yılında güncel olarak keşfedin. 50 Yöntem ve sürekli güncel olan konumuzu takip ederek yeni fikirler edinin. Uygulamaya geçin, geliriniz olsun. Bu yazımızda internetten nasıl para kazanılır diye merak edenler hiç görmedikleri kadar detaylı bilgi edineceklerdir. Detaylı yazılar ile beğendiğiniz yöntemin nasıl yapılacağını öğrenin.

Bilmeniz gerekir ki bazen küçük pasif bir gelir olabilirken bazen ise aktif ciddi kazançlar elde edersiniz.

Önermiş olduğumuz ve önerecek olduğumuz internetten para kazanma yolları konumuza sürekli olarak eklemek yaparak ve her başlığın detaylı olarak incelemesini sizlere sunarak devam edeceğiz.

Ayrıca sizlere 50 madde dışında yapmış olduğumuz güncellemeleri bonus başlık olarak vereceğiz bu şekilde internetten para kazanma yolları 50 maddeyi geçiyor, sizlere de bu başlıkları değerlendirmek kalıyor..

Burada bulunan bir adet fikri bile değerlendirirseniz bizi mutlu edersiniz ve yorumlarda belirterek mutluluğumuzu iki katına çıkarabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yolları 2021 ( 50 Yöntem) [ Sürekli Güncel ]

1- Yazı Yazarak İnternetten Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanma Yollarının ilki öğrencilerin en çok tercih ettiği yöntemdir. Evet, zahmetsiz olarak yeteneğinizi konuşturun. Şu an bu içerik sayfası bir örnek, buna benzer içerikler yazarak sizde para kazanabilirsiniz.

Makale yazarı olmak için asla geç kalmadınız. Bir alanda bilgi birikimlerinizi insanlara yansıtmak istemez miydiniz? Bu sizin için büyük bir fırsat.

İster küçük bir şekilde başlayın, ki bu bence olması gereken. Ya da büyük bir yazar olduğunuzu düşünüyorsanız büyük içerik sayfaları ile çalışabilirsiniz.

Ben dahil bir çok web sayfa sahibi sınırlı vakitlerinden ötürü hazır makale almaktadır. Veya makale yazacak editörler aramaktadır. Ben hala alıyorum ve arıyorum. Bu sen olabilirsin..

Nereden Yazmaya Başlamalısın ?

Benim aradığım öncelikle içerik ve başlık uyumu olmasıdır.

Daha sonrasında SEO kurallarına uygun olarak yazılmış olmasıdır.

Son olarak kopyala yapıştır içerik kimse istemez. Elbette önce bilgileri bir yerden bir şekilde öğrenerek bir araya getireceksin. Fakat kopyala yapıştır seçeneğini kimse istemez kazançta elde edemezsiniz.

Son olarak bu alanda kazançlarınız ilk etapta çok fazla olmayacaktır. Fakat kalitenizi konuşturdukça alacağınız ve talep edeceğiniz ücretler artacaktır.

Kim bilir belki de işlere yetişemediğiniz için yeni yazarları bünyenize dahil ederek onlara bu konuda eğitim verip hem onlara kazanç sağlar. Hem de kendinize ekstra gelir getirirsiniz.

İnternetten para kazanma yöntemlerinden olan yazma konumuzun detaylı anlatımı nereden nasıl yapacağınız konusunu burada anlatılmıştır.

2- Site Kurarak İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

Birinci başlığımız ile alakalı olarak ilerleyecek olursak, yazdığınız içerikleri satmak yerine insanlara sunarak kazanç elde edebilirsiniz. Bu konuda oluşturacağınız siteler size ilk etapta çok fazla bir kazan getirmese de ilerleyen süreçlerde yaptığınız çalışmalar doğrultusunda size yüksek getiriler sağlayabilir.

Ya da bir e-ticaret sitesi ile elinizdeki bulunan ürünleri satarak, kendi markanızı oluşturarak veya sayfanıza satıcılar çekerek ciddi anlamda büyük kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu da zor gibi görünse de gerekli adımları doğru izleyerek yüksek getiri elde etmenize olanak sağlar.

Nereden ve Nasıl Başlamalıyım ?

Blog sitesi için:

 • Blog sayfası kurmak oldukça basittir. Öncelikle küçük miktarda bir yatırım gerektirir.
 • Kendinize bir alan adı belirleyin. Tahmini 100 Türk Lirası civarı.
 • Daha sonra bu alan adını bir hosting hesabınıza bağlayın. Tahmini aylık 20-50 Türk Lirası arasında değişir.
 • Sonra ise çok basit sevdiğini wordpress scriptini kurun.
 • Ve işte blog sayfanız hazır. Yazmaya başlayabilirsiniz.

Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız. WordPress.com veya blogger.com gibi siteler size ücretsiz bir sayfa sağlayacaktır. Daha sonra alan adı bağlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bunlardan reklam geliri elde etmeniz daha zor olacaktır.

E-Ticaret sitesi için:

Blog sitesinde bahsettiğimiz alan adı ve hosting seçenekleri geçerli olacaktır. Daha sonrasında ise size uygun bir e-ticaret teması seçerek yola koyulmalısınız. Ve size sağlayacağı woocommer eklentisi ile gerekli entegrasyonları yapabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken faktör vergiler olabilir. Bu konuyu detaylı incelediğimiz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

3- İnternetten Para Kazanmak için e-Kitap Yazın !

İnternetten para kazanma yollarından bir tanesi e-kitap yazmaktır. Madem yazmak konusundan ilerliyoruz bir ekleme daha yapmakta fayda var. E-Kitap hiç okudunuz mu ? Okumadıysanız bile illa ki bir yerlerden bir şekilde duyduğunuza inanıyorum.

Peki bu sektörün size getireceği parayı tahmin edebilir misiniz? Basit bir örnekleme yapalım. Kitabınızı 5tl gibi basit bir ücretle sattığınızı varsayalım. ( Burada belirtmek gerekir ki fiyatı kalitesine göre belirlemek tamamen size kalmış. Bu 1 Türk Lirası da olabilir ya da 80 Türk Lirası da olabilir.)

5TL olan kitabınız önceden oluşturduğunuz blog sayfasının da katkısı ile eş dost çevre, sosyal medya derken bir bakmışsınız 1000 adet satmış. 1000×5= 5000 Türk Lirası demek. Bu da sizin için oldukça hoş bir fiyat olacaktır.

Ne Konuda Yazarım?

Bu tamamen size kalmakla beraber yazacağınız konu size özgün olması oldukça önemlidir. Hiçbir şekilde kopya içerik sizi bir adım ileriye götürmeyecektir. Aksine geriletecektir.

Önemli bir diğer faktör ise uzman olduğunuz gerçekten bilgi sahibi olduğunuz alanda yazmak olacaktır. Bunun temelinde de üstüne araştırma yapabiliyor olmanız oldukça önemli bir konudur. Bu konudaki önerilerimizi daha detaylı okumak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Nasıl Satarım ?

Diğer konularda olduğu gibi burada da oldukça kolay bir şekilde satış yapabilirsiniz. Hemen buradan Google E-kitaplara üye olabilir ya da buna benzer kitap yükleyebileceğiniz bir çok site bulunmaktadır. Eğer ki diliniz Türkçe ise benim önerim google olacaktır. Lakin İngilizce içerik üretebilmenizde sizlere daha fazla kazandıracaktır.

Ayrıca Forum sayfalarında satış yapabilirsiniz. Oldukça popüler bir internetten para kazanma başlığıdır.

4- İnternetten Para Kazanmak için Online Eğitim Verin

Udemy ile İnternetten Para Kazanmak

Son dönemlerde pandemi süreci ile birlikte herkesin fazlaca ilgi gösterdiği alan olan online eğitim popüler bir ilgiye sahip olmuştur. Madem içerik oluşturmaktan gidiyoruz, neden uzman olduğumuz konuda bir kurs oluşturmuyoruz ki ?

Bu alanda kurs verebileceğiniz en iyi sitelerden bir tanesi udemy’dir. Daha sonrasında eğer eğitim içeriğiniz ilkokul lise gibi ders odaklı ise kunduz.com gelecektir. Benim önerim udemy üzerinden olacaktır çünkü araştırdığınızda çok basit konularda bile ciddi anlamda hoş içerikler barındırıyor ve garip bir şekilde çok satabiliyor.

İster 1 saatlik bir içerik olsun isterse 10 saat önemli olan içeriğinizi doğruluğu ve gerçekten insanlara bir şeyler katabiliyor oluşunuz olacaktır.

Ayrıca birebir özel eğitimlerde verebilirsiniz. Bu konuyu detaylı ele aldığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

5- Çağrı Merkezinden Kazanmak

Daha önce buna benzer içerikler elbette görmüşsünüzdür. Fakat bu defa başka bir önerimiz var.

Tam zamanlı çalışmayın. İster part-time diyebilirsiniz isterseniz ihtiyaç çalışanı, hangisi olduğunuzun bir önemi yok. Yaşanan covid-19 sürecinde çağrı merkezlerinin önemi oldukça artmış bir haldedir.

Şu an güncel olarak bir sorununuz hakkında bir yere bağlanmak istediğinizde sizi eskiye oranla daha fazla bekletmektedirler çünkü insanlar artık evlerinde ve evlerinden çalıştıklarından ötürü ihtiyaçlarını da evde gidermektedirler. Böylelikle çağrı merkezlerine olan ihtiyaçları fazlaca artmış bir haldedir.

Bu ihtiyaca çözüm olarak çağrı merkezleri sizlere 1-2 günlük kısa eğitim sonrası duruma göre haftalık hatta günlük çalıştırmaktadır. Minimum ücret olarak 90 Türk Lirası sunmaktadırlar. Fena bir para sayılmaz ne dersiniz ? ( Ayrıca bazı firmalar ekipman desteğini kendi vermektedir. ) Yorumlarda belirtin.

6-İnternetten Para Kazanmak için YouTube Kullanın

Youtube ile internetten para kazanmak eskisi kadar basit olmasa da hala mümkün. Öncelikle kendinize özgü projeniz için çekimler yaparak başlayabilirsiniz. Sabırlı ilerleyişiniz bu konuda önemli faktör olacaktır. Bakınız. 2 yıl boyunca ismini dahi duymadığımız kişiler şimdi Türkiye’nin önde gelen YouTube Kullanıcılarından.

Bu şöhret ve izlenme öylesine havadan bir şekilde gelmedi kendilerine. Zaman içinde düzenli olarak çalıştılar. Ürettiler ve hedeflerine doğru ilerlediler. Sizde başarabilirsiniz.

Bir diğeri yüksek hedefleriniz yoksa Twitch yayıncılarına edit videolar üretebilirsiniz. Sıkı bir takip gerektirir. Hayranı olduğunuz yayıncı varsa daha kolay olacaktır. Bu şekilde Katıl butonu açmış bir çok hesap var. Sizde onlardan biri olabilirsiniz.

Youtube üzerinden kazanç elde konusunu detaylı incelediğimiz yazımızı burada bulabilirsiniz.

7- Twitch ile İnternetten Para Kazanmak

Youtube konusunda söz ettiğimiz yayıncıların takibi ile onlara edit videolar çıkararak kazanç sağlayabilirsiniz. Ya da bir yayıncı olursunuz ! Çok zor gibi gözükse de bazı konularda rakipsiz kalabilirsiniz. Önemli olan kaliteli bir yayın sunumu gerçekleştirmek.

Twitch yayıncısı olarak nasıl kazanacağınız adlı yazımızı burada inceleyebilirsiniz.

8- İnternetten Para Kazanmak için Sanal Asistanlık

İnternetten para kazanma yolları dediğimizde asistanlık yabana atılmamalıdır. Ülkemizde çok kullanıldığını düşünülmemekle beraber en rahat kazanç şekillerinden biridir. İş dünyasında tanıdığınız bir çok ünlü ismin sanal bir asistanı mevcuttur. Hatta sadece bunun üzerine kurulmuş firmalar bile vardır. Sanal asistanlık yaparak internetten para kazanmak isteyenler bu yazıya gidebilirsiniz.

9- Haber Üreticisi

Nasıl olacağını düşününce kulağa biraz garip geliyor dimi ? Çok basit. Bir haber sayfası kurun. Haber değeri olarak gördüğünüz önemli olayları not ederek sitenizde yayımlayın. Bu iş illa anında yayımlamak gerektirmez. Öyle olursa elbette çok daha sağlıklı olacaktır.

Ama genel bir konu üzerinde haber yapabilirsiniz. Ayrıca Google News kaydı ile haberlerinizin değerini arttırabilirsiniz. Bu haberleri sizden satın almak isteyenler olabileceği gibi haberlerin üzerinde çeşitli reklamlar sunarak da gelir elde edebilirsiniz.

BONUS BAŞLIK KRİPTO PARADAN PARA KAZANMA

Kripto Paradan Para Kazanmak
İnternet üzerinden para kazanma yollarının en basitlerinden bir tanesidir. Gelecekte hayatımızı sanal dünyaya taşıyacağımızı düşünecek olursak kripto paraları internetten para kazanma yöntemlerine dahil etmezsek çok şey kaybetmiş olurduk. Bu konuda hazırlamış olduğumuz detaylı araştırmamız bu yazımızda mevcuttur. 

10-Haber Yazarı

Haber yazmak ile makale yazmak arasında çok fark olduğu için ayrı bir başlıkta belirtmek istedim. İlgili bölümden mezun olmakla beraber sadece hobi olarak yapmak istediğiniz bu işin püf noktalarını öğrenerek sizde bir haber yazarı olabilirsiniz.

Nasıl başlayacağınız konusunda detaylı anlatım yaptığımız yazımıza bakabilirsiniz.

11- Veri Analizi

Bu konuda ülkemizde yeterli bilgi ve deneyim olmamasından ötürü çok daha hızlı kazanç elde edebileceğiniz bir ortamdır. Şirketler gerçeğe yakın pozitif ve negatif verileri merak eder. Sayılarla aranız iyiyse ve bu alanda kendinize güveniyorsanız ister freelancer olarak isterseniz belirli bir şirkete hizmet ederek çalışma yapabilirsiniz.

12- Makale İncelemesi

Son dönemlerin popüler işlerinden diyebiliriz. Bir çok makale satış forumunda ya da içerik forumlarında buna benzer iş içerikleri vardır.

Benim daha dün denk geldiğim r10 forum sayfasında bunun gibi iş seçenekleri mevcut. İnsanlar vakitlerini ayıramadıklarından ötürü bu tarz işlerini başlarına yaptırmaktadırlar.

13- İnstagram ile İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

İnternetten para kazanma yollarından en basiti instagramdır. Geldik yeni gençliğimizin çok sevdiği alana. Hatta artık tüm insanlarımızın günde en az 1 saat vakit ayırdığı alan demekten çekinmeyeceğim. İnstagram üzerinden bir çok kazanç yolu mevcuttur.

 • Nick satışı,
 • Sayfa Satışı ( Hesap satışı ) ,
 • İçerik üretmek
 • Sponsorluk
 • Takip ederek

Bunları nasıl yapacağınızı anlattığımız yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

14- Twitter ile İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

Twitter ile para kazanmak oldukça kolaydır. Yapacağın tek şey popüler olmak ya da popülere yakın olmak. Her şekilde size iş çıkacaktır. Yine diğer sosyal medya araçlarında olduğu gibi farklı kazanç metotları vardır;

 • Sponsorluk
 • Nick satışı
 • Takip etmek

Twitter ile kazanç elde etme yazımızı buradan okuyabilirsin.

15- İnternetten Para Kazanmak için Tiktok Kullanın

Tiktok yeni dünyanın videolu garip dansları ile gündeme gelmiş bir sosyal medya aracı. Sadece çocukların değil büyük küçük herkesin elinde mevcut. İlginç videolar çekebileceğiniz gibi çok saçma videolar ile de bir şeyler yapabiliyorsunuz.

Sıkıntısı bir kaç ülkede yasaklanmış bir uygulamanın bizim ülkede de yasaklanma ihtimali yüksek. Yasaklanmadan buranın ekmeğini yemeye davet ediyorum sizleri.

Video içerikleri üreterek kazanç sağlayabileceğiniz gibi yine hesap satışları ile kazanç sağlayabilirsiniz.

16- FaceBook ile İnternetten Para Kazanma

2004 yılından bu zamana hizmet veren Facebook ile hala kazançlar elde etmek mümkün. Popülerliğini yitirmiş gibi görünse de diğer popüler uygulamaları alt yapısında barındırıyor bu nedenle sanırım asla bitmeyecek ve devam edecek.

Yapacağınız şey grup ya da sayfa kurmak olacaktır. Burada sponsorlu reklam alabilirsiniz ya da popüler sayfalar sayesinde kendi sayfalarınıza hit getirebilirsiniz.

Nasıl yapacağınız konusunda ve diğer yöntemler detaylı bir şekilde burada mevcut.

17- Oyun Oynayarak İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

İnternetten para kazanma oyunları oldukça popüler hale geldi. Hem vaktinizi eğlenceli ve keyifli bir biçimde geçireceksiniz hem de para kazanacaksınız.

 • İlk olarak bir oyunda kendiniz geliştirerek orda ki hesabınızı satabilirsiniz. Bu size anlık kazanç sağlar.
 • İkinci olarak oyun hesaplarını başkaları için geliştirirsiniz. Bakınız bir ilan.
 • Üçüncü olarak bunu kendi başınıza yapabilirsiniz. Fiyatı siz belirlersiniz.
 • Dördüncü yöntem oyun yayını ya da videosu.

Tüm bu yöntemlerin detaylı anlatımı buradaki yazımızda mevcuttur.

18- Oyun Geliştir ve Çok Kazan

İnternet üzerinden kazançların en hoş olanının bu olduğunu düşünüyorum. Tüm oyun severlerin artık oynamak değil de daha iyisini yapmak istediğini sanıyorum. Bunu yapabilmek hem kolay olmakla beraber hem de zordur. Önemli olan nereden başlayıp ne yapacağınızdır.

İlk olarak yazılım dilleri öğrenmelisiniz. Daha sonra bu dil ile basit oyunlar geliştirip kendiniz ileri seviyelere atabilirsiniz. Çok büyük çaplı olmasa da basit oyunları google play üzerine yükleyerek geçiş reklamları ile pasif gelir elde edebilirsiniz.

Bir diğer sonuç ise yazılım konusunda uzmanlaştıktan sonra oyun şirketlerin geliştirme alt yapısına başvuruda bulunabilirsiniz.

Oyun geliştirmeye nereden başlayacağın konusunda detaylı eğitim yazımız burada mevcuttur.

19- Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak

Yıllarca bunu hep merak edip onlarca sitelere kayıt oldum. Bir şeyler kazandım elbette resmi olarak bunu yapan bir çok firma bulunmakta. Lakin vaktimi çok fazla aldığını düşünerek devam etmedim. Şimdi ise google sayesinde buradan pasif gelir elde ediyorum.

Google üretmiş olduğu uygulama ile günlük gelen sorulara cevap veriyorum ve kazanıyorum. Sizde yapabilirsiniz oldukça basit bir yöntem.

Diğer anket doldurma siteleri için burayı ziyaret edebilirsiniz.

20- İnternetten Para Kazanmak için Lisans Satışı Yapın

İnternetten para kazanma yöntemleri içinde 2021 yılında popüler olanıdır. Diğerlerine göre biraz bütçe gerektiren bir yöntemdir. Eğer yeterli bütçeyi ayarlayabilirseniz çok ciddi fiyatlarda kazanç elde edebilirsiniz.

Nasıl yapacağınız konusunda ise bir yazılımın lisansını ajans hesabı ile satın almak ve ihtiyacı olanlara bu lisansı satmak olacaktır.

Örnek vermek gerekirse Windows lisansı, Office lisansı, bazı ücretli temalar ve eklentilerin lisansı olabilir.

Bu internetten para kazanma fikri dikkatinizi çektiyse nereden başlayıp nasıl ilerlemeler yapabileceğiniz konusunda detaylı konumuzu buradan inceleyebilirsiniz.

21- Hesap Satışı yaparak İnternetten Para Kazanma

Yukarıda söz ettiğimiz instagram, facebook, twitter, youtube, tiktok gibi hesapların alış ve satışı ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, internet ortamında insanların sadece bu hesaplara ihtiyacı olmaz.

Forum üyelikleri, belirli SEO araçlarının hesapları, uygulamaların hesapları vb. gibi ihtiyaçlar doğabilmektedir. Son dönemler de ClubHouse davetiye kodu oldukça meşhur oldu.

Bu alanda çalışmak isterseniz nereden nasıl başlayacağınız konusunda tam bir eğitim içeriğine sahip olan yazımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

22- Fotoğraf Sat ve İnternetten Para Kazanmaya Başla !

İnternetten para kazanma yollarından bir diğeri fotoğraf satmaktır. İnanın herkesin anlattığı kadar basit rakamlar dönmüyor. Yapması oldukça keyifli olsa da işin kazanç boyutuna gelince daha da mutlu oluyorsunuz. Bu konuda bir yeteneğe sahipseniz mutlaka başlamanız gerekli.

Site yapımcıları ücretsiz fotoğrafları temin ettiği kadar ücretli fotoğraflar içinde ciddi fiyatlar da ödemeler yapmaktadır. Shutterstock üzerinde biraz inceleme yapabilirsiniz.

Detaylı anlatımımız ve bu konuya olan ilginizi daha da arttıracak olan içeriğimiz burada mevcut.

23- Resim Satışı ile İnternetten Para Kazanmak

Ülkemizde ve dünyada sanata verilen değerin herhalde hepimiz farkındayızdır. Basit bir muz bile milyon dolarlara gitti. Tabii siz bunu yapın demiyorum. Bir çok sanatçı da zaten muz görselini sanat olarak görmez.

Benim önerim hepimizin evinin duvarlarında bulunan çizimler için az ya da çok bir şey ödemiş olmasından kaynaklı. Burada tamamen yetenek konuşacaktır. Yaptığınız bir çalışmayı sosyal medya aracılığıyla satabileceğiniz gibi sadece bunun için kurulmuş olan platformlar ile de satış yapabilirsiniz.

Artmajeur bu konuda çok hoş bir projeye sahiptir. Online olarak çalışmalarını sunduğu gibi satın almak isteyenleri satıcı ile buluşturmaktadır. Denemeden bilemezsiniz.

24- Animasyon Oluşturarak İnternetten Para Kazanma

İnternet üzerinden para kazanabileceğiniz bir diğer yöntem ise animasyon oluşturmak. Bu yöntem ile kazanacağınız paralarla alabileceğiniz yeni ekipmanlar size daha fazla kazanç sağlayacaktır.

Nereden Başlarım?

Yeteneğin ve ilginin eşit dağıldığı animasyon sektörüne aklınıza gelebilecek her alanda ihtiyaç vardır. Örnek vermek gerekirse Youtube içerik üreticileri, Online eğitim veren kurum ve kuruluşlar. Oyun firmaları, Reklam şirketleri, dijital pazarlama şirketlerinin tümü ve daha aklınıza gelebilecek her alan.

Detaylı anlatımımız ve eğitim sonunda kazanç için bu yazıya gidip öğrenebilirsiniz.

25- Logo Tasarla ve İnternetten Para Kazanmaya Başla !

En kolay internetten para kazanma yöntemlerinden görünse de aslında öyle değildir. Yeteneğiniz ve özgür ruhunuzun konuşması gerekiyor. Bir web sayfası ya da bir firma fark etmez. Herkesin logoya ihtiyacı vardır. Hayal gücünüzü serbest bırakın!

Minimum bir logo 50TL civarı fiyat tutarken 1000TL ve üstü fiyatlarda tutar rahatlıkla, sizin yeteneğinize ve başarınıza bağlı olarak. Bu fiyatlar sadece örnek teşkil etmektedir. Farklı çalışmalar farklı kazançlar getirecektir.

Detaylı anlatımımız, nereden başlayıp hangi araçlarla ilerleyeceğiniz yazımız burada bulunmaktadır.

26- Banner Tasarla

Animasyon ve Logo tasarımı ile birlikte bunu yaparsanız sizi tatmin edecek kazançlar elde edeceksiniz. Bir çok forum sayfasında banner reklamlar veren kişiler ve firmalar vardır. Doğal olarak bir tasarımcıya ihtiyaçları olmaktadır. Bu neden siz olmayasınız ?

*Bu yöntem logo tasarımı yönteminin bir alt konusu olduğu için orada detaylı anlatılmıştır.

27- Sosyal Medya için Gönderi Tasarla

Sosyal medya hayatımızın her alanını sarmış bir vaziyette. Sosyal medya ile para kazanma yolları da git gide artarken kullanıcı ilgisini çekecek gönderiler birbiri ile yarışmaktadır. Tasarımcılar ile çok iyi bir kazanç yapısı olan sosyal medya gönderileri tasarlamak sizlere iyi gelir getirecektir.

Bu işe ücretsiz olarak canva kullanarak başlayabilirsiniz. Kendinizi geliştirdikçe neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız tasarım eğitimleri alabilirsiniz. Şirketler sertifikalı ve referanslı tasarımcılara ciddi maaşlar ödemektedir.

28- Sosyal Medya Yönetimi ile Para Kazan

Sosyal medya yönetimi yaparak internetten para kazanın. Şirketler, Kurumlar, Kuruluşlar, Kişiler aklınıza gelebilecek daha bir çok şey. Hepsinin işi başından aşkın! Sosyal medya hesaplarını yönetecek bu konuda profesyonel ve deneyimli insanlar aramaktadır.

Size bu konuda detaylı bir anlatım yazısı hazırladık. İnceleyip neler yapabileceğinize buradan bakabilirsiniz. Bu yöntemi kaçırmamalısınız. İnternetten Para Kazanmak için Sosyal Medya Yöneticiliği

29- Video Editleyerek İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği ve en çok getiriye sahip olan yollardan biridir.Tasarım konusuna girdiği için bu artık işin çok daha detaylı kısmı oluyor. Bu alanda iş yapabilmek için video editleme programlarını biliyor olmalısınız. Bilmiyorsanız da eğitim ile öğrenebilirsiniz.

Video edit işlerine en çok Youtube kanal sahiplerinin ihtiyacı vardır. Çünkü editleme yöntemi öyle bir kaç saatlik bir süreç değildir. Bazen günler sürebilmektedir. Bu nedenle gecesini gündüzünü veren insanlar için çok ciddi ödemeler yapılmaktadır.

BONUS BAŞLIK

Ders Notu Satarak İnternetten Para Kazanmak

Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri
Aralara böyle bonus başlıklar ekleyerek sizleri mutlu etmeyi hedefledik. İnternetten para kazanma yöntemleri arasına girmiş eğitimle alakalı en iyi yoldur. İyi bir öğrenci olabilirsin, olmayabilirsin. Bu konuda ne yapabileceğini sen belirleyeceksin. Hazırlamış olduğumuz içeriğe buradan ulaşabilirsin. 

30- Tema Yapımı ve Satışıyla İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmanın basit yollarından bir tanesi de tema ile kazanmaktır. Hemen hemen tüm web sayfalarının buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Herkes benzersiz, hızlı ve uyumlu temalar aramaktadır. İnternetten nasıl para kazanılır diyorsan bu başlık tam sana göre olacaktır.

Bunu nasıl yapacağınız konusuna gelecek olursak, tema oluşturmak için öncellikle web programlama dilleri bilmeniz gerekmektedir. Bunu bildiğiniz takdirde sıfırdan bir tema yazabilirsiniz.

Bir diğer yol ise tema oluşturma araçlarını kullanmak, yatırım gerektirir fakat size oldukça iyi kazandırır. Elementor Pro ile istediğiniz kadar tema oluşturabilir, ücretli ücretsiz yayına sunabilirsiniz. Minumum 50-100TL gibi fiyatlarla başlayarak 400TL bandına kadar çıkabilirsiniz.

Burada önemli olan yapacağınız temanın özgünlüğü, hızı ve uyumu olacaktır. Detaylı yazımızda tam anlamıyla öğrenebilir ve sizde başlayabilirsiniz.

31- Site Düzenleme İşleriyle İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak isteyenlerin internet bilgisi iyi olmalıdır. Tema düzenleme de diyebiliriz ama sadece onu dersek haksızlık yapmış oluruz. Web sayfalarının görünen yüzü olduğu kadar görünmeyen bir perdesi vardır. Burada temadan kodlamalara, yazıların düzenlerinden boyutlarına, eklentilerden altyapıya her şey mevcuttur.

Bu konuda eğer kodlama bilginiz ve deneyiminiz yoksa öncelikle eğitim alıp kendi web sayfalarınızda deneyim kazabilirsiniz. Sonrasında başkalarının ihtiyaçlarına cevap verebilir hale geleceksinizdir. İnanın bana küçümsenecek paralar dönmüyor.

32- Seslendirme ile İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Sesinizin iyi olduğunu düşünüyorsanız bu tam size göre bir iş. Karakteristik bir ses sahip olabilirsiniz denemeden bilemezsiniz. Buradaki seslendirme yaparak kazanma yöntemi dizi ve filmler için değildir.

Daha çok üst sıralarda bahsettiğimiz reklam, animasyon işleri için yapılacak olan seslendirmelerdir.

Ayrıca uygulamaların ihtiyacı olan otomatik yanıt seslerine seslendirme yapabilirsiniz. Harita google çeviri gibi hizmetler içinde çalışabilirsiniz.

33- SEO Danışmanlığı ile İnternetten Para Kazanmak

SEO konusu bilenler için oldukça basit olmakla beraber, bilmeyenler için ise oldukça zor gelebilir. Benim fikrimce SEO kullanım araçları olan Semrush, MOZ, Google kelime analizi gibi araçlar ile bu konuda oldukça başarılı işler çıkmaktadır. Bu araçlar ile seo konusunda ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

SEO danışmanlığının ilk adımı analiz yapmak olacaktır. RankMath, Yoast, All in One gibi araçlar ile bir web sayfasının analizini yapabilirsiniz. Analiz sonucunda size eksileri sunacaktır. Türk bazı forumlar bu konuda size analiz imkanı vermektedir. Bakınız.

Türk firmalarına bu konuda güvenebilirsiniz. Bize hitap eden işlemler yapmaktadırlar.

Size destek olacak analiz araçları ile öncelikle kendi web sayfanızı deneyip bu konuda deneyim kazanabilirsiniz. Çünkü sadece analiz ile iş bitmemektedir. Bu konuda mümkünse profesyonel birinden eğitim almanızı öneririm.

SEO danışmanlığı yaparak nasıl para kazanacağınız hakkında baştan sona detaylı incelememizi sizler için bu yazımızda anlattık. İnceleyebilirsiniz.

34- Kiralama Hizmetleri ile Kazanç

Kulağa biraz garip geliyor olabilir. Kiralama hizmetleri genelde ev, araç olarak zihninizde canlanmaktadır. Lakin sadece bunlar ile sınırlı değildir.

Neleri kiralayabilirsin: Bilgisayarını kiralayabilirsin. Alan adını kiralayabilirsin. Hakları senin olan her şeyi kiralayabilirsin. vb. şeklinde gitmektedir.

Bu konudaki detaylı incelememiz bu yazımızda mevcuttur. Sizlere nasıl ve nerede yapacağınız konusunda fikir vermektedir.

35- Borsa ile İnternetten Para Kazanma Fikri

İnternetten para kazanma yolları 2021 güncel konusu da borsadır. Bu bilgilere olmadan borsaya girmeyin. Geldik kuru fasulyenin faydalarına, yemesi güzel ama gaz yapar. Borsa da öyledir. Heyecanla başladığınız yollarda inişler ve sıkışlar ile genç yaşta saçlarınızı ağartır. Sıkıştırır, stres yaptırır.

Bu kazanç yönteminin en güzeli piyasa bilmektedir. Piyasayı okuyabilmektir. Ekonomi dergilerinden finansa, borsa firmalarına, eğitimler, seminerler, web sayfaları. Bu gibi içeriklerden edineceğiniz bilgiler ile bir başlangıç yapabilirsiniz. Çeşitlilik gösterdiği için oldukça uzun bir konudur.

İsterseniz bizim yazımızı isterseniz bir uzmanın yazısını buradan inceleyerek bilgi edinebilir bir başlangıç yapabilirsiniz.

36- Ürün Testi Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Genelde youtuber ve içerik üreticilerinden gördüğümüz ürün testleri hizmetleri aslında görünenden farklıdır. Sadece onlar değil bireysel kullanıcılarda bu testleri yaparak kazançlar ya da ürünleri elde edebilir. Nasıl mı ?

Piyasaya yeni bir marka girdiğini varsayalım ve hiç bilinmemekte. Aracı kuruluşlar ile ( forumlar vb.) ürünlerini test edecek kişiler aramaktadırlar. Bu test sonrası sizden deneyim bilgisi isterler. Nasıl bulduğunuzu görüş ve önerilerinizi alırlar.

Bu ürün illa fiziki olmayabilir. Bir web sayfası olabilir, web sayfasının bir özelliği olabilir. Ya da online bir hizmet olabilir.

Yöntemin kullanılma nedeni doğal bir reklam ve referans sistemidir. Siz ürünü cidden beğenip insanlara anlatırsanız doğal reklam olur. Ürün hakkındaki deneyim ile görüşlerinizde referans olur.

Bunu yapabileceğiniz bazı web sayfaları burada mevcuttur.

37- Reklam Geliri ile İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak istiyorsanız reklama önem vermelisiniz. Reklam, günümüzün vazgeçilmez bir tercihi haline geldi. İster dijital ister fiziki isterse doğal olsun. Her çeşidini kullanan firmalar, kuruluşlar hatta kişiler mevcuttur. Buradan kazanılan paralar küçümsenecek kadar az değildir. Sadece reklam gelirlerinden çok iyi şeyler elde etmiş insanlar mevcuttur.

Reklam geliri dediğimizde aklınıza sadece instagram da bulunan popüler hesaplar gelmesin. Aklınıza gelebilecek tüm sosyal medyalarda ürün tanıtımı, kişi tanıtımı, sayfa tanıtımı, forumlarda linkleme, web sayfalarınızın üzerinden reklam verme, google reklamları vb. daha bir çok şey gelmektedir.

Nasıl başlayıp, yükselme ve kazanç elde edebileceğiniz hakkında anlatımımızı bu yazıdan okuyabilirsiniz.

38- İnternetten Para Kazanmanın Yolu Amazon !

Amazon ile satış yaparak internetten para kazanma vaatlerini sizlere herkes vermiştir. Ya da önerilerini diyelim. Bu konuya öncelikle bir açıklık getirelim. Bu durum sadece amazon için geçerli gibi gözükse de dropshipping olarak geçmektedir. Bunu başka ticaret firmalarında yani sitelerinde de yapabilirsiniz.

Bu konuya nereden başlayacağız gibi sorular kafanızdaysa her şeyin başı eğitimdir. Ciddi anlamda iyi bir eğitim için öncelikle İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Türk eğitmenlerde mevcuttur elbette. Dikkatli olmalısınız. Buradan bu yöntemi detaylı anlattığımız konuya ulaşabilirsiniz.

39- Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Kulağa oldukça hoş gelen bu yol ile pasif şekilde sizi mutlu edecek gelirler elde edebilirsiniz. Öncelikle artık zorunluluk olan İngilizceyi biliyor olmalısınız. Çeviri araçları ile çeviriler asla kabul edilmez daha ilk işinizde kötü bir imaj çizersiniz. Ayrıca bileceğiniz farklı dillerde bu alanda size katkı sağlayabilir.

Nasıl çeviri yaparsın: Örnek vermek gerekirse yukarıda söylediğimiz makale yazılarını İngilizce- Türkçe ya da Türkçeden İngilizceye çevirme suretiyle olabilir. Bu tip ihtiyaçlar forum sitelerinde oldukça fazladır.

Bir diğer yol olarak bilimsel yani akademik makaleler çevirerek internetten para kazanabilirsiniz. Kitap çevirileri de bu alanda size yazar kadar olmasa da onun yarısı kadar kazanç getirecektir. Bu işleri bulabileceğiniz siteler buradadır.

40- Domain Satışı Yaparak İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmanın en kolay yolu bu diyebilirim. Yatırım gibi düşünebilirsiniz, analiz ve gelecek görüşünüze bağlı olarak çok ciddi fiyatlar elde edebilirsiniz. Ya da basit şekilde bir pasif gelir yaratırsınız.

Yapmanız gereken aklınıza gelen benzersiz bir alan adı bulmak olacak. Bu İngilizce veya Türkçe olabilir. Bu alan adı bir kelime ya da 2 kelime şeklinde sektör odaklı olabilir ya da daha az karakterli olduğu için premium dediğimiz sınıfa girer.

Daha sonra bu ismi kayıt etmeniz gerekir. Size en uygun kayıt firması transfer yapabildiğiniz ve ucuz olan olacaktır. Benim önerim ilk alan adınız için godaddy olacaktır. Güvenilir ve indirimli.

Daha sonrasında bu alan adınızı, burada bulunan listedeki firmalar aracılığı ile satışa çıkarmalısınız. Her sayfanın kendine göre farklı komisyon oranları mevcuttur.

Sonrasında bu isme ihtiyacı olan kişiler satın alacaktır. Ya da sadece ticaret amaçlı bile alabilirler. Web sayfamızı okuyanlar için “istekapina.com” alan adını öneriyoruz. Daha önce 1 yıl bendeydi. İlgilenmedim ileri de değerli olacağını düşündüğüm için alan kişinin iyi bir kazanç elde edeceğini tahmin ediyorum.

Muhtemelen siz bunu okurken bu alan adı alınmış olacaktır. Bu konuda detaylı bir inceleme yapmamızı isterseniz yorumlarda belirtin lütfen.

41- Site Satışı ile İnternetten Para Kazanma

Bu bana her zaman internet ile yaptığını internetten satarsın mantığını hatırlatıyor. Neyse biz konumuza dönelim. Bu şekilde kazanacağınız ücretleri açıklayalım öncelikle: Minunum 100TL ile 10.000TL olarak diyebiliriz. 100TL düşük gelebilir fakat ilk kuracağınız web sayfaları sizin deneme alanınız olacaktır.

Onların değerlerinin çok fazla olacağını düşünemiyoruz ilk etapta. Sonra zamanla kendinizi geliştirdikçe profesyonel bir şekilde web sayfası kurabilirsiniz. Ya da hemen buraya tıklayarak sizlere kurulum konusunda yardımcı olacak biriyle görüşebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız ” sıfırdan web sitesi ile kazanç elde etme” yazımızı inceleyebilirsiniz.

42- Kupon Satışı Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Bilmelisiniz ki iddaa kuponu değildir. Bu başlığımız biraz lisans satışına benzese de tam olarak alakası bulunmamaktadır. Bildiğiniz üzere bir çok e-ticaret firması, yemek firmaları vb. indirim kuponları dağıtmaktadır. Bu dağıtımlarda aslında işin satış politikasından kaynaklıdır.

 • Peki bu kuponları nasıl satıp para kazanacağız?

Herkes bu indirimler kullanmak istemeyebilir. Örnek vermek gerekirse bir dönem Trendyol mobil özel 100tl alışveriş için 40tl indirim kuponu bulunmaktaydı. Bunu daha önce kullanmış bir birey tekrar kullanmak isteyebilir. Sizde kendi hakkınızı bu bireye satabilirsiniz. Çok iyi rakamlarla kazanç sağlamasa da illa bir getirisi olacaktır.

Bu satışları yapabileceğiniz bazı forum sayfaları ile web sayfaları bulunmaktadır. Buradan ulaşabilirsiniz.

43- İnternetten Para Kazanmak için Editörlük Yapın

Editörlük yaparak para kazanmak

İnternetten para kazanma yollarından en önemlisi de editörlük yapmaktır. Makale düzenleme başlığımız da aslında biraz sizler için söz etmiştik bu konudan. Yine makale yani yazıların düzenlerini sağlayabileceğiniz gibi bunları yayından önce ve sonra editlenmesini sağlayarak kazanç elde edebilirsiniz.

Bazen link girişleri ve çıkışları olacak yazılar bulunur ve bunlar epey birikmiş olabilir. SEO kurallarına göre düzenlemeler gerekebilir. Sayfa sahipleri vakit ayıramadıkları zamanlarda editör ile çalışırlar.

Editör: Genel olarak günlük veya haftalık içerik girişi ve düzeni ile ilgilenen kimsedir.

Bu konuda hazırlamış olduğumuz detaylı içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

44- Sayfa Düzenlemek

Aslında bu başlık tema, web tasarım konularının bir alt konusu diyebiliriz. Görsel olarak estetik bir bakış açınız varsa sayfaları görsel olarak düzenleyip kazanç elde edebilirsiniz. Ya da web programlama bilginiz varsa sayfaların backend dediğimiz kısımda işaretleme dilleri ile düzenlemesini sağlayarak kazanç elde edebilirsiniz.

45- Uygulama Kullanarak İnternetten Para Kazanma

Bu konuda aklınıza direkt olarak görev uygulamaları gelebilir. Evet onlarla da ufak çaplı pasif gelir elde edebilirsiniz. Lakin bizim buradaki asıl anlatmak istediğimiz uygulama geliştiricilerinin uygulamalarını kullanarak değerlendirme yapıp onlara geri dönüş sağlamanız olacaktır. Gerçek kullanıcı verileri her zaman sahte bot hesaplardan iyidir.

46- Uygulama Geliştirerek İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanmak isteyenler için birazda teknik bilgi lazımdır. Uygulama geliştirmek artık işin daha farklı bir boyutudur. Bu konuda öncelikle bilginizin olması gerekmektedir. Pyhton ve Java dilleri ile uyguluma geliştirebilirsiniz.

Öncelikle bu yazılım dillerini iyi bir şekilde öğrenmek ve testler yapmanız gerekebilir. Daha sonra uygulamanızı satabilir ya da Uygulama marketlerine ekleyerek reklamlar üzerinden para kazanabilirsiniz.

Bir diğer yol da siz geliştirmezsiniz, geliştirilmiş yazılımları satın alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bilgi içerikli basit bir uygulama yazılımını 200-300tl gibi fiyatlarla satın alabilir ve markete ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak isterseniz ilk uygulamanız bir VPN olabilir. Üyelik satışları ve reklamlar iyi kazanç getirecektir.

Bunu yapabileceğiniz alanlar ise yine freelancer geliştiriciler ve kurumsal bazı firmalar olabilir. İnternetten para kazanmayı hedefleyenler için listesi buradadır.

47- Kodlama Öğren ve Yap

Kodlama öğrenmek herkes için uygun bir şeydir bunu bilmelisiniz. Kodlama öğreneceğiniz bir çok ücretli ve ücretsiz web sayfası bulunur. Buradan listeye ulaşabilirsiniz.

Önemli olan bu dillerden hangisine veya hangilerine ihtiyacınız olacağıdır. Siz hangi alanda bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Örneğin web alanında html5, CSS, Php, JavaScript gibi diller ön plana çıkarken. Yazılım alanında Python, C gibi diller ön plana çıkmaktadır.

Burada temel amacınızı belirleyerek eğitiminizi o yolda ilerletmeniz olacaktır. Bu dillerin her hangi birinde uzman dediğimiz seviyeye geldikten sonra ister kendiniz için, isterseniz şirketler için çalışarak internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

48- Mining Yaparak İnternetten Para Kazanma

Aslına bakacak olursak bunu laptop cihazlar için önermiyoruz. Masaüstü cihazlar için bazı riskler ve önlemleri alarak yapmanızı önerebiliriz. Mining için illa güçlü bir makineye ihtiyacınızı yoktur. (Güçlü olursa daha çok kazabilirsiniz.)

Sanal madencilik hakkında çok fazla bilgi vermek ve sizleri yanlış yönlendirmek istemiyoruz. Bu konuda uzman bir yazarın yazısını okumanız için size link bırakıyoruz.

49- İnternetten Para Kazanmak için Fikirlerini Sat

2021 yılında en çok araştırılan konu fikir satarak internetten para kazanmak. Fikir yani düşünce diyebilir miyiz? Diyebiliriz. Bir fikrin mi var? Bir düşüncen mi var? İletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsin. İmkanlarımız doğrultusunda Sponsorluk sağlayabiliriz.

Gelelim bunun nasıl işlediğine. Örnek vermek gerekirse Startup diyebiliriz. İlgili sayfaya giderek inceleme yapabilirsiniz. Bir fikri, projeyi siz sunarsınız ve yatırımcılar sizden bunu satın alır. Ya da siz bir proje başlatırsınız projenin 2. adımında maddi olarak tıkandığınızda size destek sponsor olabilirler.

Ya da tamamen bundan bağımsız direkt olarak bu hizmeti verebilirsiniz. Psikiyatri gibi düşünebilirsiniz. Farklı olarak fikrinizi sunmak yerine satarsınız. Web sayfası kurmak isteyen bir birey için hangi konuda alanda blog yapacağını belirleyebilirsiniz. Bu alanda siz kendiniz de girişim yapabilirsiniz.

Sadece web sayfası ile sınırlı değildir. Bir uygulama olabilir, oyun olabilir, yazılım olabilir. Aklınıza gelen tüm verilerle alakalı işlemler olabilir. Umarım sizlerin güzel fikirleri vardır. Buna ihtiyacımız var.

50- İnternetten Para Kazanmak için Spor Yapın

Çağımızın popüler mesleği spor yaparak internetten para kazanma. Öncelikle bilmeniz gerekir ki sporu kendiniz için yapmalısınız. Sağlıklı bir vücut size sağlıklı bir yaşam stili kazandıracaktır. Bunu sona bırakma sebebimde budur. Spor size çok şey kazandırır. Sadece sağlık ile kalmaz para da kazandırabilir.

Bunu sadece salona gidip salonda eğitim vereceğinizi düşünmeyin. Spor sadece ağırlık çalışmak değildir. Sporun oldukça geniş kolları vardır. Örnek vermek gerekirse yoga, satranç, egzersiz.. vb.

Bunu nasıl yapacağım derseniz. Öncelikle bir spor alanında cidden iyi olmalısınız. Bu evde spor olabilir. Ya da bir satranç olabilir.

Online olarak bunların özel derslerini verebilirsiniz. Yine online olarak kurslar oluşturabilirsiniz. İçerikler üretebilirsiniz. Seçim tamamen size kalmış.

İnternetten Para Kazanma Yolları 50 Yöntem

İNTERNETTEN PARA KAZANMA SONUÇ

Sizler için listelediğimiz bu 50 maddeyi sizlerden gelen yorumlar doğrultusunda güncelleştireceğimizi bilmenizi istiyoruz. Öncelikli hedefimiz fayda sağlamaktır. Bu nedenle rekabetin her zaman güçlendireceğine inanmaktayız.

Gelişen ve globalleşen bu dünya da sizlerin de bir noktada olmanızı ve hep birlikte işbirliği içinde gelişmemize davet ediyoruz. Etik ahlaki sınırlar içinde kimseleri kötülemeden çıktığımız bu yolda sizlerin de yaptıklarınızda en iyisi olmanızı diliyoruz.

Bu bağlamda buradan edindiğiniz bir adet bilginin dahi bizleri çok mutlu ve motive edeceğini bilmenizi istiyoruz.

Bizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Destek olmak isterseniz bizi okuyor olmanız büyük bir destektir. İletişim kutusundan destek yapmak istediğinizi bildirebilirsiniz.

Yeni projemizi sizin katkılarınız ile hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bu projede yer almak isteyen öğrenime ve eğitime açık bireylerin mesajlarını dört gözle beklemekteyiz.

SİZİN İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ ANKETİMİZE KATILIR MISINIZ ?

[yop_poll id=”1″]

Bu konudaki cevabınız evet ise görüşlerinize ve yardımcılara ihtiyacımız var. Bize iletişim kanalından yazabilirsin. Eğer istersen sosyal hesaplarımız aşağıdadır.

[wpsr_follow_icons facebook=”https://facebook.com/internetparan” twitter=”https://twitter.com/netparan” instagram=”https://instagram.com/netparan” telegram=”https://t.me/netparan” bg_color=”orange” shape=”circle”]