Publisher Theme
Art is not a luxury, but a necessity.

KOLEKSİYON YAP PARA KAZAN

13

Koleksiyon yap para kazan böyle birşey varmı demeyin evet var çoğu insan eski aile yadigarı yada eski her şeyi atar ozaman konumuz gelsin bakalım

KOLEKSİYON YAP PARA KAZAN

Koleksiyon yap para kazan denildiginde aklınıza sadece para koleksiyonu gelmesin koleksiyon yapacağımız birçok şey var bunlar la alakalı sizlere biraz bilgi vereceğim.

Birçok insan ailesinden yada büyük anneden babadan kalan eşyaları yada birçok hatıraları malesef ya çöpe atıyor veya hurdaciya öldü pahasına satıyorlar peki bu satılan eski koleksiyonluk eşya ların değerini bilseydiniz satarmiydiniz.

Tabiki birçok kişi buna hayır cevabı verir fakat gerçek mada manevi değerli yok etmede malesef üstümüze yok. Birçok mısır çarşısı eski çarşı gibi yerlerde eski görselleri gördüğünüzde birçoğumuz boşuna gider.

Bu ürünler şehirlerin farklı kasabalarından köylerinden satın alınarak toplanır bakımı yapılarak satışı yapılır takim halinde koleksiyon değer taşıyor ise koleksiyoncularin mutlaka dikatini çekecektir.

EN DEĞERLİ KOLEKSİYON PARÇALARI

Bunların en başında tabikide para gelmekte fakat sadece para değil madalyalar,sikkeler,mutfak gereçleri, kısacası tarihi olan bir çeket,ayakkabının bile koleksiyon degeri vardır.

Bu konun ana esinlenen temel noktası istanbul da olanlar bilir kadıköyde birçok dükkan bu iş üzerine iş yapmakta oradaki değeri olan parçaları görünce sizlerle paylaşmak istedim bu fikirle sizlere de extra bir kazanç yöntemi derlemeye çalıştım.

KOLEKSİYON İLE NASI PARA KAZANIRIM

Koleksiyon yap para kazan sloganın daki sesleniş yada bu yazı hayal ürünü değil.Bu işi yapmak ve para kazanmak zor birşey değil birçok kişinin tanıdığı eşi dostu vardır veya ilk önce kendinizden başlayıp eski değerli gördüğünüz kayda değer parçaları satmakla başlayabilirsiniz.

Peki ben nasıl koleksiyon yaparak para kazanırım diyorsunuz önemli parçaları takım haline veya tek parçayı iyi korunmuş ve değeri var ise satın alarak o parçayı da sosyal medya yolunu kullanarak kar payı ile satışını yapabilirsiniz.

Buradaki değeri olan dediğimiz parçalar tarihi eser değildir aklınız burada karışmasın örnek veriyorum 1940 yılına ait bir kilim veya 70 li yillara ait takım fincan seti gibi tabiki Bunlarla sınırlı değildir.

Koleksiyonluk parçalar toplayıp sosyal medyanın gücünü kullanarak türkiyenin hatta dünyanın öbür ucubndaki hic tanımadığınız insanlara satabilirsiniz.

Topladığınız veya satın aldığınız parçaları kar payı ile satarak sizlerde para kazan maya başlamış olacaksınız.

Koleksiyon yap para kazan konumuzla alakalı görüşleriniz yorum olarak yazabilirsiniz sitemizde ki diğer kazanç paylasimlarina buradan bakabilirsiniz.

13 Yorumlar
 1. Hakan diyor

  Koleksiyon aslında güzel fikir fakat şu detay çok önemli parçaların değerler fiyatlarını bilmek çok önemli değer fiyatını bilmeden almak ve satmak yanlış olur internetten birçok değerli parçaların satış fiyatını görmek mümkün aliş fiyatlsrini ona göre belirlemekte kolay olur ben yabancı ülkelerin ve kendi ülkemin para koleksiyonu ille ilgilineyorum ek bir kazanç oluşuyor bana tabi herkes bu işi yapamaz

  1. Aliuyar606 diyor

   Benim en çok para koleksiyonu ilgimi çekiyor.Boyle işler yaparak güzel kazanç elde edilebilir.

 2. Makşide Emre diyor

  Evet eski eşyaları bende çok seviyorum heleki köylerde el dokuma kilimler heybeler gaz lambası gibi tamamen yılların kokusu sinmiş eşyalar çok seviyorum ister bir parça bez olsun ister bir taş yeterki yılların kokusu olsun her şeyi biriktiriyorum ama hatıra olarak genelde benim satma gibi bir düşüncem olmadı ama değerli olduğunu biliyorum satış yapan yerlerde mevcut gerçekten çok güzel hepsi birbirinden güzel ben onlara baktıkca huzur buluyorum

 3. Naile diyor

  Eski deyirek attığımız eşyaların birer antika olduğunu unutuyoruz …Tabiki kişiler farklı düşünebilir …Kimi modern yaşama önem verir ..kimileri anılara önem verir …

 4. Filiz Koç diyor

  Eskiye dair herşeyi çok seviyorum.antika olan herşeyi….bunları satan yerlerden birçok eşya aldım. Güzel de kazancı var.

 5. Sohbet diyor

  Güzel fikir ama çoğu insan maddi açıdan önem vermiyor manevi yönü ağır basıyor veya satışı olmaz diye düşünüyorlar.Makaleyi okuyunca bu işi yapmayı düşünen olacaktır . Teşekürler fikir için

 6. Hülya diyor

  Çok güzel bir fikir cok guzel bisey aslında herkes yapabilse cok guzel olur emeğinize saglik

 7. Naile diyor

  Antikaya o kadar çok değer veren insanlar var ki…evimde antika bir saat ,antika bir gramofon olmasını çok isterdim…

 8. YAMAN41 diyor

  O BU ÇOK GÜZEL TEŞEKKÜRLER EMEĞİNİZE SAĞLIK.KOLEKSİYON HOBİMDİR

 9. Aliuyar606 diyor

  Çeşitli eşya koleksiyon yapıp kazanç sağlamak mükemmel olur

 10. Aliuyar606 diyor

  Çeşitli ürünlerin koleksiyonunu yapmak ve sonunda para kazanmak süper bir şeydir

 11. Reshka diyor

  Antikaya o kadar çok değer veren insanlar var ki…evimde antika bir saat ,antika bir gramofon olmasını çok isterdim…

 12. Gülcan Gökcan diyor

  . Çok güzel bir fikir teşekkür ederim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.