Publisher Theme
Art is not a luxury, but a necessity.

PARA KAZANDIRAN MESLEKLER 2019

5

PARA KAZANDIRAN MESLEKLER 2019

Para kazandiran meslekler yazımızı sizlerle paylaşmak istedim en çok hangi meslek grupları para kazandırıyor biraz inceleyelim birkaç mesleği ele alaĺım.

MOBİLYA MÜHENDİSLİĞİ

MOBİLYA dekarasyon uzmanı ülkemizde yaygın olmayan bir meslek ama ilerleyen yıllarda ülkemizde de yaygın hale gelen bir meslek dalı olacaktır mobilya mühendisliği olarak avrupada mobilyalardan neredeyse harikalar yaratan kişiler.

Mobilya mühendisi avrupa şartlarında 5 bin dolar ile 9 bin dolar arasında para kazanmakta bu meslek neden bukadar önemli veya neden bukadsr para kazandırıyor diye düşünebilirsiniz.

Nedeni Tamamen endüstriyel olarak mobilya tasarımında çığır açtıkları için her farklı tasarım şirkete extra kazanç demek bu yüzden bu meslek çok kazandırmakta.

AĞIR İŞ MAKİNASI OPERATÖRÜ

Ülkemizde taşoronlasma ve iş rekabetinin çok olmasından kaynaklı ağır iş makinası operatörleri geçmiş zamana bakarak çok uçuk rakam olmasa da 4 bin tl ile 7 bin Tl arasında para kazanmakta.

Bu meslekte kendi içinde farklı iş makinaları kullanım ücretleri değişmektedir bizim belirttiğimiz ücret aralıgıdır.

YANGIN ALARM KAMERA SISTEMLERI SUPERVISOR

Genel olarak akıllı binalar hastahane fabrika birçok alanda kullanılan güvenlik sistemleri supervisor lar tarafın dan kurulum ve çalışır hale getirilerek teknik yetkililere eğitimleri veren kişilerdir.

Süpervisor olan kişilerin belirtigim güvenlik alanlarında 5 bin tl ile 6 bin Tl arasında para kazanmaktadirlar ülkemizdeki kazançlar bu şekildedir.

Neredeyse artık birçok alanda bu sistemler zorunludur ve zorunlu olduğu içinde yangın güvenlik kamera sistemleri supervisor ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

DEKARASYON UZMANI

Bizim tabirimizle mimar olarak bilinsede avrupa da dekarasyon uzmanı olarak adlandırılır.Dekarasyon uzmanları türkiyede 8 bin tl para kazanmaka.

Avrupa da ise 5 bin dolar la 6 bin dolar arasında para kazanmkatalar

Para kazandiran meslekler 2019 konumuzun için de sizlere birkaç meslek üzerinden örnek verdik.

Bu meslek dallarından herhangi birini yapabilirsiniz. Bizden geçti diyebilirsiniz o halde çocuklarınızı bu tür meslek lisesi ve üniversite bölümlerini tercih etmelerini önerebilirsiniz.

Para kazandiran meslekler ile alakalı düşüncelerinizi yorum olarak belirtebilirbilrisiniz diğer kazanç ile alakalı konumuzu buradan inceleyebilirsiniz.

5 Yorumlar
 1. Makşide Emre diyor

  Dekorasyon uzmanlığı çocuklarımıza önerebileceğiniz güzel bir meslek evet bizden geçti ama gelecekte çocuklarımıza destek olacak bir makale emeğinize sağlık teşekkürler

 2. Filiz Koç diyor

  Değişik mobilya tasarımları her zaman ilgimi çekmiştir. Insanların ihtiyaçlarına göre evin değerlenmesi gereken yerlerine tasarımlar yapmak ta çok güzel. Kazancı da güzeldir

 3. YAMAN41 diyor

  çok güzel teşekkürler .Ben ney yapım ustasıyım çok değerli bir meslek benim için

 4. aliuyar606 diyor

  Mobilya tasarımı ile ilgileniyorum bu sayede para kazanmak çok güzel ayrıca çok iyi bir meslek olduğunu düşünüyorum

 5. yorgunum diyor

  öncelikle makaleniz güzel elinize sağlık açıklayıcı olmuş birde şunu belirtmek istiyorum operator çok güzel bir meslek eyerki bir insanın imkanı varsa ve kendine bir iş makinası alabilirse vede kullanmayı biliyorsa çok kısa zamanda büyük mevlalar kazanabilir normal maaş ile çalışan bir oparatör yine 6 yada 8 bin liradan aşağı maaş almıyordur sanmıyorum getirisi güzel bir meslek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.